wszystko do domu / elewacje

Elewacje


Elewacje nie mają wpływu na funkcjonalność czy też wytrzymałość budynku, jednak zdecydowanie poprawiają jego estetykę. Mimo tego nie wolno zapominać, że nawet najpiękniejsza i najbardziej starannie wykonana elewacja nie zastąpi odpowiednich proporcji, właściwego układu czy ładnej bryły obiektu.

Wygląd elewacji naszego domu jest niewątpliwie istotny.  W końcu o postrzeganiu osoby często decyduje jej ubiór i wygląd, tak samo jest i w przypadku domu. Dobrze dobrana elewacja może podkreślić atuty bryły i wyeksponować piękno budynku.

Dobrze jeśli decyzję o wyglądzie elewacji podejmiemy już na etapie projektowania domu. Pamiętajmy jednak, aby prócz indywidualnych upodobań kierować się przede wszystkim tym, czy dana elewacja pasuje do bryły budynku albo do otoczenia, a także spełnia wymogi techniczne i mieści się w naszym możliwościach finansowych. Oczywiście nasze upodobania estetyczne też są bardzo ważne, ale nie najważniejsze.

Najpopularniejszym wykończeniem są oczywiście tynki. Tu mamy do wyboru te tradycyjne, grube i cienkowarstwowe, a także mineralne, silikonowe, akrylowe i silikatowe. Wybór koloru czy faktury tynku jest sprawą indywidualną.

Polityka Prywatnosci | ELEWACJE