wszystko do domu / podŁogi

Rodzaje podłóg
Naturalność i „ciepło” podłóg drewnianych decyduje o tym, że są one ciągle w modzie. Drewno jest eleganckie, nastrojowe i śmiało można powiedzieć "szlachetne". Podłogi drewnopodobne niewiele różnią się od naturalnego drewna, mają wielu zwolenników. Nie można jednoznacznie stwierdzić, które z podłóg są lepsze, oba rodzaje mają swoich zwolenników jak i przeciwników.

Głównymi cechami jakie decydują o wyborze rodzaju drewna są przede wszystkim: naturalna barwa drewna oraz twardość materiału dopasowana do wymogów pomieszczenia.

Drewno miękkie stosuje się w pomieszczeniach o niewielkim nasileniu ruchu, np. w sypialniach. Twarde drewno stosuje się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu: w korytarzach, salonach, miejscach publicznych itp., gdzie powierzchnie podłóg poddane są znacznym obciążeniom.

Do miękkich gatunków zaliczane jest drewno drzew iglastych: sosny, świerka i jodły. Do średnio twardych - drewno modrzewia, brzozy, olchy i wiśni. Twarde gatunki to wiąz, jawor, dąb, orzech, klon, jesion, grusza i grab.

Podłogi drewniane dostępne są jako podłogi z elementów z litego drewna i drewna klejonego warstwowo. Tradycyjne materiały to lite deski podłogowe, klepki parkietowe oraz mozaika.


Polityka Prywatnosci | PODŁOGI