wszystko do domu / podŁogi / ceramiczne

Podłogi ceramicznePłytki ceramiczne i kamienne w szybkim tempie zbliżają się swoją popularnością do podłóg drewnianych. Za sprawą ich cech użytkowych oraz bogatemu wzornictwu możemy otrzymać wnętrze łatwe w utrzymaniu, higieniczne a jednocześnie wyjątkowe. Zazwyczaj kojarzone są z pomieszczeniami typu kuchnia czy łazienka. Często określane są mianem zimnej podłogi, jednak wzrost popularności ogrzewania podłogowego, nadają się także do pokoju i salonu. Mają też idealne zastosowanie w kuchniach otwartych, łączonych z salonem. Podłoga jest wtedy łatwa w utrzymaniu, higieniczna i unikamy wszelkiego rodzaju łączeń materiału..


Płytki podłogowe potocznie nazywa się terakotą choć jest to tylko jeden z kilku rodzajów płytek, które są dostępne na rynku. Terakota jest mniej wytrzymała od gresu. Łatwiej jest jednak wywiercić w niej otwór.


Niewątpliwą przewagą podłogi ceramicznej nad drewnianą jest fakt, iż płytki są niepalne i długowieczne. Są wykonane z materiałów naturalnych, nie wchłaniają wody i nie płowieją na słońcu. Nowoczesne wzornictwo pozwala powierzchni ceramicznej udawać skórę, drewno, mozaikę, słomianą matę czy tkaninę.


Mozaika czyli płytki o mniejszym rozmiarze, służące do układania efektownych wzorów na podłodze. Jedne są mocowane na siatce i są łatwiejsze do układania na zaokrąglonych powierzchniach. W ofercie dostępne są także drobne kafelki z fugą.


Podłoga ceramiczna jest odporna na ścieranie, lecz montaż płytek jest pracochłonny i wymaga przygotowania wręcz idealnie płaskiej powierzchni roboczej.

Polityka Prywatnosci | Ceramiczne