wszystko do domu / tynki i zaprawy / gładzie gipsowe

Gładzie szpachloweGładzie szpachlowe stają się coraz popularniejsze w budownictwie, zyskując coraz większą przychylność inwestorów i wykonawców. Posiadają one wiele zalet cennych dla inwestora i wykonawcy zalet.

Zapewniają pomieszczeniom doskonały mikroklimat. Mają i zdolność wchłaniania nadmiaru wilgoci i w razie potrzeby jej oddawania. Warstwa gładzi szpachlowej sprawia że ściana jest idealnie gładka i stanowi izolację akustyczną i termiczną.

Gładzie szpachlowe występują w wielu rodzajach. Są produktami czystymi ekologicznie i przyjaznymi dla ludzi i środowiska. Najczęściej występują w kolorze białym, co sprawia że idealnie nadają się jako podkład przed malowaniem, nawet jasnymi barwami.

Gładzie uniwersalne to masa szpachlowa przeznaczona do wykonywania gładzi gipsowych i napraw powierzchni ścian i sufitów. Wyróżniamy również:

  • masa szpachlową o przedłużonym czasie wiązania - przeznaczona do wykonywania gładzi i szpachlowania połączeń płyt kartonowo -gipsowych. Wykonywanie gładzi gipsowych, może odbywać się na podłożach mineralnych, takich jak tynki cementowe, cementowo -wapienne, ściany betonowe, podłoża gipsowe.

Szpachli nie należy stosować na elementy ze stali, a pozostające w kontakcie z gipsem, należy zabezpieczyć środkiem antykorozyjnym.

Nakładanie gładzi szpachlowych na podłoża silnie chłonne powinno być poprzedzone zastosowaniem emulsji gruntującej. Przy nakładaniu masy szpachlowej należy pamiętać, że maksymalna grubość jednej warstwy gładzi wynosi 2 mm. Po wyschnięciu gładzi gipsowej można jej powierzchnię przeszlifować w celu usunięcia nierówności.

Polityka Prywatnosci | Głodzie gipsowe