wszystko do domu / glazura / gres


Gres

Gres czyli płytki ceramiczne wykonane z kamionki szlachetnej, swoje zastosowanie znajduje najczęściej jako płyta podłogowa. Dlaczego? Już wyjaśniamy. Gres jest przede wszystkim wykonany z tworzywa utwardzanego, którego wytrzymałość nie może się równać np. z terakotą mimo ze są to płytki typowo podłogowe. Terakota idealnie sprawdzi się wewnątrz budynków, gres ma za zadanie przede wszystkim spełnienia swoich funkcji na zewnątrz budynku.

Głównymi właściwościami gresu są mrozoodporność oraz antypoślizgowość. Funkcja antypoślizgowa jest wynikiem chropowatości powierzchni, która poniekąd wynika ze struktury kamionki, z której wykonane są płytki. Dodatkowo powierzchnia płytek celowo pokryta jest nierównym szkliwem by niwelować możliwość poślizgu.

Gres idealnie nadaje się do wykładania tarasów, schodów, podestów a nawet podjazdów. Można wykładać nim garaże oraz całe powierzchnie podwórka. Wytrzymałość gresu jest tak duża, że bez przeszkód możemy poruszać się po nim samochodem. Gres jest najtrwalszym rodzajem płytek ceramicznych.
Polityka Prywatnosci | Gres