wszystko do domu / tynki i zaprawy / tynki ozdobne

Tynki ozdobne


Tynk to nic innego jak warstwa zaprawy, pokrywająca powierzchnię m.in. ścian, sufitów i innych elementów budynku, zarówno w jego wnętrzu, jak i na zewnątrz. Tynki pozwalają na zabezpieczenie pokrytego nimi elementu, przed niekorzystnymi czynnikami. W ofercie wielu sklepów dostępne są obecnie specjalistyczne tynki, które oprócz swojego zadania ochronnego, pełnią również rolę dekoracyjną. Są to tzw. tynki ozdobne. Dzięki specjalnemu składowi i strukturze, tynki te można różnie kształtować.

Rodzaje tynków ozdobnych:
- tynk narzucany
- tynk dziobany
- tynk nakrapiany
- tynk obrabiany w zaprawie
- tynk czesany
- tynk kraterowany.

Dzięki tynkom ozdobnym można osiągnąć wspaniały efekt wizualny. Dobrze wykonane zdobienia nadadzą pomieszczeniom charakteru i stworzą niepowtarzalny klimat. Tynki ozdobne mają nie tylko różną fakturę - w zależności od wykonania. Występują również w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu można je odpowiednio dobrać do stylistyki reszty pomieszczenia.
Ten sposób zdobienia ścian staje się coraz popularniejszy. Wiele osób rezygnuje z tapet lub standardowych, płaskich powierzchni, zastępując je tynkami ozdobnymi.

Polityka Prywatnosci | Tynki ozdobne